Visoka tehnička škola strukovnih studija

Gostovanje studenata na TV Subotica

Student Filip Vučinić je gostovao na televiziji TV Subotica u utorak 8. novembra gde je predstavio manifestaciju STARTUP WEEKEND kao i ideju na kojoj je radio sa ostalim članovima ekipe.

Startup Weekend je 54-časovni događaj koji okuplja dizajnere, programere, preduzetnike i stručnjake različitih oblasti kako bi predstavili i kreirali svoje inovativne ideje. Takmičarskom programu prethodila su brojna predavanja i radionice organizovane u okviru projekta iDEAlab, koje su omogućile takmičarima da steknu nova znanja iz oblasti preduzetništva, marketinga i distribucije. Ove godine predstavljeno je 23 ideja, od kojih je 11 ušlo u finale. Naš tim činili su: Norbert Kevešdi (zadužen za marketing), Valentin Vranić i Filip Vučinić (zaduženi za programiranje i razvoj), kao i Endre Mošo i Žolt Bajtai (zaduženi za dizajn), koji su osmislili projekat „Save Money & Be Fit“.

Filip Vučinić, student VTŠ: „Razmišljali smo šta bi to moglo da bude novo, što kod nas još uvek nema. Tako smo došli na ideju da kreiramo multiplatformsku aplikaciju „Save Money & Be Fit“, koja će biti aktivisana prilikom treniranja, vežbanja ili kretanja korisnika. U zavisnosti od vaše fizičke aktivnosti, vi dobijate poene, koji se kasnije mogu primeniti u vidu kupona za popuste u supermarketima.“