Visoka tehnička škola strukovnih studija

Konkurs za dodelu stipendija za školsku 2016/17. godinu, koje dodeljuje Rotary Club Subotica

Pravo učešća imaju učenici i studenti koji pohađaju Fakultete, Visoke škole strukovnih studija i Srednje škole čiji je osnivač R. Srbija i čije je mesto prebivališta Subotica.

Stipendije se dodeljuju učenicima II, III,IV razreda Srednjih škola, kao i studentima II,III,IV,V,VI godine Fakulteta i Visokih škola strukovnih studija.

Ove godine se dodeljuju četri stipendije i to dve za učenike Srednjih škole u iznosu od 7000 dinara mesečno i dve za studente Fakulteta ili Visokih škola strukovnih studija u iznosu od 8000 dinara mesečno.

Za učešće na konkursu potrebno je popuniti prijavni formular koji se nalazi na sajtu http://www.rotarysubotica.rs/stipendije.html

Sve prijave slati u elektronskoj formi na rcsubotica.konkursi@gmail.com

Rok za prijavu 15.11.2015.

Nakon odobrene stipendije, odabrani kandidati obavezni su prikazati originale dokumenta kojima potvrđuju podatke navedene u prijavi:

• Lična karta
  • Kratka biografija
  • Uverenje o upisu na fakultet ili visoku školu strukovnih studija, odnosno uverenje o upisu u narednu školsku godinu (za studente)
  • Uverenje o pohađanju odgovarajuće srednje škole(za učenike srednjih škola)
  • Uverenje o proseku ocena tokom svih prethodnih godina studija(za studente)
  • Svedočanstava o uspehu u prethodnim razredima (za učenike srednjih škola)
  • Ranije stečene diplome
  • Prosek primanja oba roditelja odnosno staratelja

Za dodelu stipendija ne mogu konkurisati:

• Apsolventi
  • Ponavljači, odnosno studenti koji obnavljaju godinu
  • Kandidati stariji od 26 godina
  • Kandidati koji su u srodstvu sa članovima RC Subotica u pravoj liniji i do III stepena bočne linije

Rok za objavu rezultata konkursa 01.12.2015.

IZVOR