Visoka tehnička škola strukovnih studija

Konkurs za studentske stipendije u okviru projekta: „Regional Innovation Laboratory for Industrial Automation and Mechatronics – Industry 4.0“ (HUSRB/1903/43/0051 RILIAM I-4.0)

Visoka tehnička škola strukovnih studija u Subotici raspisuje konkurs za svoje studente. Konkurs se odnosi na prekograničnu stručnu praksu, u okviru koje student može steći odgovarajuće stručne kompetencije i iskustvo u Mađarskoj.

Kandidati moraju zadovoljiti sledeće kriterijume:

• Moraju biti redovni studenti Visoke tehničke škole strukovnih studija u Subotici,
  • Moraju biti upisani na treću godinu studija na studijskim programima mašinstva, mehatronike, informatike ili srodnim studijskim programima,
  • Moraju poznavati srpski i-ili mađarski jezik, odnosno engleski jezik na nivou B2,
  • Moraju poznavati neki od softvera za 3d modelovanje, razvoj upravljačkih algoritama i implementaciju istih,
  • Moraju biti sposobni za samostalni rad.

Prednosti imaju kandidati koji:

• Imaju prethodno iskustvo u privredi,
  • Imaju znanja iz oblasti programiranja,
  • Učestvovali su na naučnim i/ili stručnim skupovima,
  • Poseduju sposobnost izrade prezentacija.

Zadaci koji se postavljaju pred kandidate koji budu odabrani:

• Učešće na izabranim kursevima Tehničkog fakulteta, Univerziteta u Segedinu,
  • Učešće na izabranim projektima koje organizuju mala i srednja preduzeća iz Mađarske,
  • Izrada stručnog rada od 20-25 stranica.

Ostale informacije:

• Broj studentskih praksi je 5,
  • Studentska praksa se organizuje u 2021./2022. školskoj godini u trajanju od 5 meseci,
  • Stipendija iznosi bruto 400 EUR/mesecu po studentu.

Zainteresovani studenti mogu da se jave dr Laslu Gogolaku na email: gogolak@vts.su.ac.rs. Zainteresovani studenti trebaju na email uz prijavu poslati motivaciono pismo. Rok za prijavu je 31.07.2021. godine.