Конкурс за студентске стипендије у оквиру пројекта: „Регионал Инноватион Лабораторy фор Индустриал Аутоматион анд Мецхатроницс – Индустрy 4.0“ (ХУСРБ/1903/43/0051 РИЛИАМ И-4.0)

Висока техничка школа струковних студија у Суботици расписује конкурс за своје студенте. Конкурс се односи на прекограничну стручну праксу, у оквиру које студент може стећи одговарајуће стручне компетенције и искуство у Мађарској.

Кандидати морају задовољити следеће критеријуме:

• Морају бити редовни студенти Високе техничке школе струковних студија у Суботици,
  • Морају бити уписани на трећу годину студија на студијским програмима машинства, мехатронике, информатике или сродним студијским програмима,
  • Морају познавати српски и-или мађарски језик, односно енглески језик на нивоу Б2,
  • Морају познавати неки од софтвера за 3д моделовање, развој управљачких алгоритама и имплементацију истих,
  • Морају бити способни за самостални рад.

Предности имају кандидати који:

• Имају претходно искуство у привреди,
  • Имају знања из области програмирања,
  • Учествовали су на научним и/или стручним скуповима,
  • Поседују способност израде презентација.

Задаци који се постављају пред кандидате који буду одабрани:

• Учешће на изабраним курсевима Техничког факултета, Универзитета у Сегедину,
  • Учешће на изабраним пројектима које организују мала и средња предузећа из Мађарске,
  • Израда стручног рада од 20-25 страница.

Остале информације:

• Број студентских пракси је 5,
  • Студентска пракса се организује у 2021./2022. школској години у трајању од 5 месеци,
  • Стипендија износи бруто 400 ЕУР/месецу по студенту.

Заинтересовани студенти могу да се јаве др Ласлу Гоголаку на емаил: гоголак@втс.су.ац.рс. Заинтересовани студенти требају на емаил уз пријаву послати мотивационо писмо. Рок за пријаву је 31.07.2021. године.