A Szabadkai Műszaki Szakfőiskola csatlakozott a Szent István Egyetem Területi Innovációs Platformjához.

A magyar kormány fontos törekvése a Kárpát-medencei térség gazdaságának teljesítményorientált fejlesztése. Ebben a folyamatban kiemelkedő szerepe van a kutatás-fejlesztési és innovációs aktivitás erősödésének és az erre irányuló tevékenységek eredményességének, valamint a kutatás-fejlesztési és innovációs források hatékony felhasználásának. A kormány a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységek támogatásával kiemelten ösztönözni kívánja az innovációs ökoszisztéma szereplőinek hatékony és hosszú távú együttműködését, a nemzeti innovációs rendszer egészének dinamikussá tételét, hozzájárulva ezzel a Kárpát-medence gazdaságának versenyképes és fenntartható tudásgazdasággá alakításához.

Ennek keretében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal – mint a kutatás-fejlesztési és innovációs szakpolitika megvalósításában közreműködő központi hivatal – és a Szent István Egyetem) – mint Magyarország kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének egyik kiemelkedő és meghatározó szereplője, létre hozták a Szent István Egyetem Területi Innovációs Platformot, melyhez a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola is csatlakozott.