Nyári Egyetem 2021

Főiskolánk hallgatóink részt vettek az Eötvös Lóránd Tudományegyetem által szervezett Kárpát-medencei Nyári Egyetem informatikai szekciójában, mely 2021. július 6. és 11. között zajlott, címe pedig a Diverzitás az informatikában volt. A hatnapos rendezvény alatt számos érdekes témáról hallottak. Az előadások között szerepelt többek között az Adattudomány és mesterséges intelligencia a fenntartható élelmiszertermelésért, GNSS és drónok a térképészetben, Drónos adatfeldolgozás: a "légből kapott" felvételek elemzési és felhasználási lehetőségei, A tanuló algoritmusok és azok alkalmazhatósága, valamint a Síkok detektálása LiDAR pontfelhőn. Az előadásokon kívül lehetőségük volt szervezett csoportokban megismerkedni a többi résztvevővel és  online múzeumi tárlatvezetéseken is részt vehettek a Nemzeti Múzeumban és a Szépművészeti Múzeumban. Az esemény képei itt láthatók.