Tegyétek próbára tervezői és szerkezetépítői képességeiteket!

2008. április 26.-án tésztahídépítő verseny lesz a Szabadkai Műszaki Szakfőiskolán. A versenykiírás feltételei a következők:

1. A híd fesztávolsága 1000 mm.
2. A híd maximum 500 mm magas lehet.
3. A híd maximum 100 mm széles lehet.
4. A hídba be kell építeni egy 100 mm x 50 mm x 10 mm méretű laminált falapocskát.
5. A falapocskához egy M8, 8 mm méretű szemescsavart kell rögzíteni.
6. A hidat kereskedelemben szabadon kapható gyári tésztából kell elkészíteni.
7. Ragasztani csak az illesztések mentén szabad.
8. Ragasztó az egyes elemek felületének maximum tíz százalékát (10%) fedheti be.
9. A híd össztömege maximum 1kg lehet.

Kérjük az érdeklődőket, hogy részvételi szándékukat jelezzék a következő e-mail címek egyikén: bazso@vts.su.ac.yu vagy ratosz@vts.su.ac.yu. A jelentkezési határidő 2008. április 18. A jelentkezésnél a tárgy (subject) rovatba írjak be, hogy: hiid. További információért írjanak az előző címek egyikére. A jelentkezés és a versenyen való részvétel ingyenes. A tésztahíd építésének költségeit a versenyzők saját maguk fedezik.