Workshop on Brain Theory, Complex Systems and Robotics

A Szabadkai Műszaki Szakfőiskolán Japán, Magyarországi és Szerbiai szakemberek eszmecserét folyattak a komplex rendszerek, agyi dinamika és a robotika elméleti és gyakorlati kérdéseiről. A találkozó és az eszmecsere kifejezetten multidiszciplináris, amit a résztvevők szakmai háttere (neurobiológia, fizika, matematika, informatika és műszaki tudományok) és az alkalmazott módszerek is jól mutatják.

A találkozó módszertani spektruma lefedi a neurobiológia több ágát, a matematikai része pedig a dinamikus rendszerek elméletet, gráfelméletet, valószínűség elméletet és statisztikát, valamint az informatika speciális területét, az ún. adatbányászatot. A műszaki tudomanyokból főleg a mechatronikán, elektronikán valamint az irányításelméleten volt a hangsúly. A résztvevők nemzetközileg jegyzett tudományos szerzők.

július 27. 9:00 óra, 212 terem (II emelet)