Visoka tehnička škola strukovnih studija

Predstavljanje IT potencijala Subotice našim gostima iz Azerbejdžana i Alžira

U okviru ERASMUS mobilnosti, gostujući profesori i student  kao i profesori naše Škole posetili su Digital Hive. Prisutni su imali mogućnost da se upozanju sa radom organizacije ITSubotica 2030 i našeg domaćina kompanije Studio Present. Prisutnima su se obratili Filip Budanović, menadžer ITSubotica2030 kao i Slobodan Adamović i Viktor Nađ ispred kompanije Studio Present.

Sa našim gostima su bili prof. dr Livia Sedmina koordinator za međunarodnu saradnju kao i prof. dr Zlatko Čović pomoćnik direktora za odnose sa javnošu i rad sa studentima.

Gosti naše ustanove su:

Khanim Pashayeva - profesor na IT predmetima sa fokusom na IOT, Baku Eurasia University, Baku, Azerbaijan
Khatira Huseynova - Profesorica engleskog jezika, Baku Eurasia University, Baku, Azerbaijan

Dr. Ali Benzerbadj - profesor na IT predmetima sa fokusom na optimizaciju, Ain Temouchent University, Ain Temouchent, Algeria
Ahmed Nour Abdesselam - Master student, Ain Temouchent University, Ain Temouchent, Algeria, trenutno radi na svojoj master tezi pod mentorstvom dr Ali-a i prof. dr Piroške Stanić Molcer.

Svi onu su gosti naše ustanove u okviru Erasmus mobilnosti. Profesori su u poseti koja traje 5 dana dok Ahmed boravi kod nas ceo jedan semestar.