Представљање ИТ потенцијала Суботице нашим гостима из Азербејџана и Алжира

У оквиру ЕРАСМУС мобилности, гостујући професори и студент као и професори наше Школе посетили су Дигитал Хиве. Присутни су имали могућност да се упозању са радом организације ИТСуботица 2030 и нашег домаћина компаније Студио Пресент. Присутнима су се обратили Филип Будановић, менаџер ИТСуботица2030 као и Слободан Адамовић и Виктор Нађ испред компаније Студио Пресент.

Са нашим гостима су били проф. др Ливиа Седмина координатор за међународну сарадњу као и проф. др Златко Човић помоћник директора за односе са јавношу и рад са студентима.

Гости наше установе су:

Кханим Пасхаyева - професор на ИТ предметима са фокусом на ИОТ, Баку Еурасиа Университy, Баку, Азербаијан
Кхатира Хусеyнова - Професорица енглеског језика, Баку Еурасиа Университy, Баку, Азербаијан

Др. Али Бензербадј - професор на ИТ предметима са фокусом на оптимизацију, Аин Темоуцхент Университy, Аин Темоуцхент, Алгериа
Ахмед Ноур Абдесселам - Мастер студент, Аин Темоуцхент Университy, Аин Темоуцхент, Алгериа, тренутно ради на својој мастер тези под менторством др Али-а и проф. др Пирошке Станић Молцер.

Сви ону су гости наше установе у оквиру Ерасмус мобилности. Професори су у посети која траје 5 дана док Ахмед борави код нас цео један семестар.