Иницијатива ИТ Суботица 2030: Позив младима да студирају и раде у ИТ сектору

У петак 1. априла у организацији иницијативе ИТ Суботица 2030, Високе техничке школе струковних студија и Економског факултета одржан је Суботица ОпенИТ Даy. У току дана Суботицу је посетило скоро 400 матураната из Сомбора, Апатина, Куле, Бачке Тополе, Кикинде, Бечеја и Сенте. Том приликом су се упознали са градом, са студијским програмима на ове две високообразовне институције и имали су могућност да посете локалне ИТ компаније.

Средњошколци су били презадовољни са оним што су видели на Високој техничкој школи струковних студија. Надамо се да ће баш неко од њих изабрати нашу Школу за стицање инжењерске дипломе.

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/висока-техницка-скола-струковних-студија-втс-суботица-опен-ит-на-високој-техницкој-сколи-струковних-студија-ид77323.хтмл

хттпс://суботица.инфо/2022/04/01/будуци-студенти-ит-смера-обисли-втс

хттпс://градсуботица.цо.рс/иницијатива-ит-суботица-2030-позив-младима-да-студирају-и-раде-у-ит-сектору/

хттпс://паннонртв.цом/роваток/тарсадалом/бевезетес-аз-информатика-вилагаба