Позовите нас +38124/655-201

Истраживање о миграцијама студената

Обавештавамо вас да Кабинет министра без портфелја задуженог за демографију и популациону политику, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Републичким заводом за статистику, спроводи истраживање о плановима студената у вези са будућим миграционим кретањима, како унутар Републике Србије, тако и ван њених граница, као и о њиховим ставовима о одласку из землје.

Цилј истраживања јесте обезбеђивање поузданих података који ће се користити као добра основа за управлјање миграцијама младих високообразованих лјуди. Такође, послужиће за планирање активности и креирање конкретних механизама и мера у овој области ради стварања поволјног амбијента за младе да остану у Србији, односно да се након завршетка студијских програма у иностранству врате у землју.

Подаци се прикуплјају на свим факултетима, академијама и високим школама које имају акредитоване студијске програме.

Молимо вас да учествујете у попуњавању он лине упитника и тиме допринесете болјем сагледавању једног од горућих проблема у нашем друштву.

Упитник је доступан на следећој веб-адреси: хттп://www.стат.гов.рс/МиграцијеСтудената/.

Напомињемо да РЗС никада не објавлјује личне податке које прикупи током својих истраживања. Јавно могу бити коришћени само подаци сведени на просек на нивоу комплетног узорка.