Позовите нас +38124/655-201

Ко су „Нови лидери“ Суботице?

Нови лидери је пројекат студентске организације АИЕСЕЦ који се реализује од 2006.године. Састоји се из једнодневних конференција широм градова Србије и завршне конференције у Београду.

25.априла се одржава једнодневна конференције у просторијама Фондације за омладинску културу Данило Киш са почетком у 10х.

Циљ пројекта је да младе широм Србије подстакне да постану активни чланови друштва и утичу на позитивне промене у свом окружењу. „Идеја. Иницијатива. Инспирација.“ је слоган који описује пут развоја једног лидера. Идеја је почетак самог развоја, иницијатива је неопходна да би дошло до позитивне промене, а инспирација је оно што један лидер оставља другима као подстицај.

Ове године бавимо се питањем омладинског активизма и постављамо питање: “Зашто чекаш друге? Само звезде падају са неба.&рдqуо;

У Суботици ће нам се представити млади предузетници, лидери који су урадили ствари којима су покренули своје окружење. Они ће нам укратко представити своје успешне приче и потрудити се да отклоне све дилеме које млади имају када крену да размишљају о решењу неког проблема.

Поред сјајних говорника, имаћемо прилику и да чујемо нешто више о социјалном предузентиштву и биће организована радионица.

Реализацију ове конференције помогли су наши пријатељи из Канцеларије за младе из Суботице. Они су препознали вредност ове конференције као вид неформалног образовања и значај подршке младима.

Конференција је намењена средњошколцима треће и четврте године, студентима, и свим проактивним младима до 30 година старости.

Више информација можете пронаћи на сајту: хттп://www.неwлеадерс.орг.рс/. За конференцију се можете пријавити попуњавањем пријаве ОВДЕ. Остале активности можете пратити путем фејсбук странице “Неw Леадерс Цонференце&рдqуо;.