Позовите нас +38124/655-201

Конкурс за доделу стипендија за школску 2016/17. годину, које додељује Ротарy Цлуб Суботица

Право учешћа имају ученици и студенти који похађају Факултете, Високе школе струковних студија и Средње школе чији је оснивач Р. Србија и чије је место пребивалишта Суботица.

Стипендије се додељују ученицима ИИ, ИИИ,ИВ разреда Средњих школа, као и студентима ИИ,ИИИ,ИВ,В,ВИ године Факултета и Високих школа струковних студија.

Ове године се додељују четри стипендије и то две за ученике Средњих школе у износу од 7000 динара месечно и две за студенте Факултета или Високих школа струковних студија у износу од 8000 динара месечно.

За учешће на конкурсу потребно је попунити пријавни формулар који се налази на сајту хттп://www.ротарyсуботица.рс/стипендије.хтмл.

Све пријаве слати у електронској форми на рцсуботица.конкурси@гмаил.цом.

Рок за пријаву 15.11.2015.

Након одобрене стипендије, одабрани кандидати обавезни су приказати оригинале документа којима потврђују податке наведене у пријави:

• Лична карта
  • Кратка биографија
  • Уверење о упису на факултет или високу школу струковних студија, односно уверење о упису у наредну школску годину (за студенте)
  • Уверење о похађању одговарајуће средње школе(за ученике средњих школа)
  • Уверење о просеку оцена током свих претходних година студија(за студенте)
  • Сведочанстава о успеху у претходним разредима (за ученике средњих школа)
  • Раније стечене дипломе
  • Просек примања оба родитеља односно старатеља

За доделу стипендија не могу конкурисати:

• Апсолвенти
  • Понављачи, односно студенти који обнављају годину
  • Кандидати старији од 26 година
  • Кандидати који су у сродству са члановима РЦ Суботица у правој линији и до ИИИ степена бочне линије

Рок за објаву резултата конкурса 01.12.2015.

ИЗВОР