Мицрософт имагине цуп

За овај изазов било је потребно доставити детаљан ток коришћења софтвера, свеобухватну информациону архитектуру у којој је разрађен кориснички интерфејс, визуелни приказ екрана и графички пример изгледа готовог софтвера.

Пројекат тима носи назив ЕдуСигн. У питању је систем који се састоји од десктоп софтвера којим се управља уз помоћ Кинецт сензора, мобилне апликације и wеб сајта. Систем служи за учење знаковног језика кроз низ туторијала и мини игрица и намењен је сваком узрасту. Циљ пројекта је да се смањи јаз који постоји у комуникацији са глувонемим особама.

Екипа ЦМОС је увршћена међу најбољих 9 екипа у категорији Wорлд Цитизенсхип. Овим су обезбедили почасну награду-признање у виду цертификата и добијања стручног мишљења од Мицрософт жирија у коме правцу да даље развијају свој пројекат.

Ово је исто велики успех јер је међу првих 9 екипа, тим ЦМОС једини из Србије, региона и Европе.

Чланови ЦМОС тима су: Сузана Палфи, инжењер електротехнике и рачунарства (студент специјалистичких студија), Балаж Фодор (студент треће године смера Информатичко инжењерство), Виктор Војнић (студент друге године смера Техничка информатика) и Никола Новаковић (студент друге године смера Интернет и електронско пословање). Нјихов ментор је проф. др Златко Човић.

Студенти су успешно прошли прву фазу такмичења и на националном нивоу. Уколико буду прошли у следећу фазе, пласираће се на национално финале које се одржава 26. априла у просторијама Мицрософта у Београду. Победник националног финала иде у онлине Светско полуфиналу а након тога на Светско финале које се ове године одржава у Сијетлу.

Детаљније информације о овом успеху можете погледати на званичном сајту Мицрософт Имагине Цуп такмичења:

хттп://имагинецуп.цом/Блог/Детаилс/меет-тхе-уx-цхалленге-wиннерс#?фбид=ПљбЦгаГкЈс.

Званичан профил ЦМОС тима на Имагине Цуп страници:хттп://www.имагинецуп.цом/Теам/Индеx/43718#?фбид=ФИб5Р94оQБн