Позовите нас +38124/655-201

НЕЖАН УВОД У МАЦХИНЕ ЛЕАРНИНГ – бесплатна радионица за студенте

Позивамо студенте које занима тема машинског учења да нам се придруже на бесплатној радионици, у четвртак, 18. маја 2023. године у Инспирахуб-у, у оквиру предпрограма за Мацхине Леарнинг конференцију коју организујемо 19. и 20. маја на Палићу.

По први пут ове године, МЛЦ 2023 ће имати и „нулти“ дан, 18. маја током којег ћемо организовати бесплатну радионицу увода у машинско учење за 30 студената уз подршку организације ДатаКолектив и њихових стручних предавача.

ДатаКолектив ће пружити уводни тренинг у програмском језику Пyтхон који ће обухватити теоријске основе као и практичне примене неких од основних метода у МЛ. Тренинг ће бити
остварен кроз четири наставне јединице:

1. Теоријски увод у МЛ (предавање, слајдови; формулација проблема, приступи: надгледано, ненадгледно, и учење поткрепљењем; поставка проблема надгледаног
учења и подаци; типичне пословне примене; 2 x 45 минута)
2. Управљање подацима: Увод у Пандас и Нумпy за МЛ (Пyтхон, Јупyтер Нотебоок; 2 x 45 минута)
3. Регресиони проблем: Увод у линеарну и мултипла линеарну регресију (Пyтхон, Јупyтер Нотебоок; 2 x 45 минута)
4. Класификација: Увод у генерализоване линеарне моделе: биномијална и мултиномијална логистичка регресија (Пyтхон, Јупyтер Нотебоок; 2 x 45 минута)

Од учесника се очекује основно познавање теорије вероватноће, статистике, и најмање уводно познавање програмског језика Пyтхон. Материјали за обнављање знања из вероватноће и статистике ће бити подељени доста пре самог тренинга.

Предавачи
&булл; Др Горан С. Миловановић, психологија
&булл; МА Илија Лазаревић, информатика
&булл; Др Александар Цветковић, математика