Одржана 10. Ноћ истраживача

У петак 27. септембра у атриуму хотела Галлериа одржана је 10. Ноћ истраживача. Овогодишњу манифестацију обележио је рекордан број учесника, око 200 ученика и професора из шест основних школа, четири средње школе и две високообразовне установе. Након обилазака штандова на којима су посетиоци могли да виде и присуствују занимљивим експериментима из биологије, хемије, физике, роботике и других наука, за све заинтересоване организована је и "ИТ шетња кроз Ноћ", у току које су млади истраживачи могли да посете неколико компанија које су чланице ИТ кластера Суботице. Манифестацију посвећену промоцији науке, отворила је Наташа Алексић, чланица Градског већа задужена за област образовања, која је младим истраживачима пожелела добар провод, уз мноштво нових сазнања.

Наша Школа је представила три занимљива пројекта: Имплементација индустријских робота у образовању, Трка робота и Цоннецт ит.

хттпс://www.суботица.цом/вести/рекордан-број-уцесника-на-10.-ноци-истразиваца-ид36112.хтмл

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/хотел-галлериа-ноц-истразиваца-2019-ид74787.хтмл

хттпс://yуецо.рс/одрзана-манифестација-ноц-истразиваца-2/

хттпс://www.фацебоок.цом/пг/ноцИстразивацаСуботица/пхотос/?таб=албум&амп;албум_ид=2321786484802232