Позовите нас +38124/655-201

Одржана је манифестација Ноћ истраживача

Уз звуке чувених народних песама, које је извео оркестар ОШ "Сечењи Иштван", одржана је још једна Ноћ истраживача, која је ове године окупила рекордан број учесника основних и средњих школа, високообразовних и културних установа. Експерименте из занимљивог света биологије, хемије и физике, роботе у свемиру, те како су наше баке припремале традиционалне мелеме, лекове и разне ђаконије, све то су посетиоци осме по реду Ноћи истраживача могли да виде током поподнева и ноћи у Атриуму хотела "Галлериа", испуњеном до последњег места.

Висока техничка школа струковних студија је ове године била званичан партнер Ноћи истраживача. Наши студенти су представили свој пројекат "Знањем до звезда" који представља интерактивну квиз wеб апликацију. Поред тога успешно су промовисали своју Школу и помагали истраживачима око научних експоната.

noc istrazivaca 2018 -vts

noc istrazivaca

хттпс://www.суботица.цом/вести/спој-науке-и-културе-обелезио-европску-ноц-истразиваца-ид33100.хтмл

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/хотел-галлериа-ноц-истразиваца-2018-ид73202.хтмл