Одржано студентско такмичење "БизКод 5"

Вила Мајур на Келебији у Суботу је била домаћин студентског такмичења за програмере и економисте,БизКод 5, у организацији Инфостуд групе. Висока техничка школа као један од оснивача и партнера на овом пројекту, имала је и ове године тимове у програмерском делу такмичења. Боје наше Школе су бранила четири програмерска тима:

БАСХ
Андреј Ковачић
Хана Гашпарић
Немања Попара
Стеван Кази

Биг Браин Цомрадес
Михајло Жигић
Никола Воркапић
Виктор Рацков
Немања Митрић

Теам нот дефинед
Мате Варга
Чонгор Јанушко
Борис Видаковић
Даниел Фабиан

Теслино024
Звонимир Рудински
Адам Хорват
Алекса Јанковић
Матеја Шефчић

Овогодишње такмичење одржано је на отвореном, услед епидемиолошке ситуације, а уместо 24 сата трајало је 12, па је и модел промењен у односу на прошла издања Бизкода. Наиме, студенти су током пет дана, у сарадњи са менторима из Инфостуд групе радили на решавању задатака, који су у току такмичења допунили и уобличили.

Изазов за младе програмере био је да осмисле апликацију која би помогла менаџерима да организују рад запослених током пандемије. Задатак за бизнис тимове био је да Инфостуд приближе младим генерацијама.

Победник програмерског дела такмићења је тим БАСХ док је тим Теслино024 заузео друго место.

Професори наше Школе: проф. др Златко Човић, проф. др Сања Маравић Чисар, проф. др Јанош Шимон и проф. др Золтан Пап су били део жирија задуженог за програмерске пројекте.

хттпс://www.суботица.цом/вести/екипе-аласка-и-басх-победници-бизкод-5-такмицења-ид41164.хтмл

хттпс://www.твсуботица.цом/индеx.пхп?ц=вест&амп;вестид=11092&амп;слидер=офф&амп;лг=ср

хттпс://www.суботица.инфо/2021/05/30/одрзано-студентско-такмицење-бизкод-5

хттпс://www.хеллоwорлд.рс/блог/На-такмицењу-БизКод-в5-студенти-презентовали-сјајна-ресења/12170