Отворени дан

11. марта у просторијама Високе техничке школе струковних студија у Суботици одржана је манифестација Отворени дан. Током манифестације сви присутни су кроз неформално дружење имали могућност да се упознају са радом ове високошколске установе, да погледају лабораторије, учионице, да поразговарају са професорима, студентима као и са представницима компанија са којима ВТШ успешно сарађује. У склопу манифестације одржана је и мала берза послова где су се компаније ближе представиле средњошколцима и студентима. Поред компанија присутан је био и ИТ кластер Суботица као и организација ИТСуботица 2030.

Заинтересовани ученици и родитељи, који су дошли из Суботице, Бачке Тополе, Аде, Кањиже, Сенте, Сомбора и других околних градова, могли су да се увере да је инжењерска струка занимљива, динамична и да спада у једну од најтраженијих струка данашњице.

На свечаном отварању била је присутна и госпођа Миланка Костић, члан Градског већа задужена за област образовања и културе.

Фотографије:

Стефан Ушумовић
Игор Прерадовић
Слађана Саулић

хттпс://паннонртв.цом/роваток/тарсадалом/нyилт-нап-сзабадкаи-мусзаки-сзакфоисколан

хттпс://www.итсуботица2030.рс/актуелно/отворени-дан-на-втс-у-суботици

хттпс://www.суботицаданас.рс/образовање/отворени-дан-за-будуце-студенте-високе-техницке-сколе-струковних-студија/