Позовите нас +38124/655-201

Први рођендан Мозилла ФиреФоx-а

Јо? увек јавности мало познати Интернет čитаč, Мозилла ФиреФоx, напунио је годину дана од првог представљања. Од изласка на тр?и?те ФиреФоx је са званиčних wеб страница доwнлоад-ован ви?е од 106 милиона пута. У тих годину дана Фирефоx је 'окупирао' не?то преко 8.5% корисника, čиме је čак мало и запретио доминантном Мицрософт-овом Интернет Еxплорер-у. Занимљив податак, везан за овај релативно нови интернет čитаč, је то да је само у првом дану на 'мре?и' скинуто око милион копија овог за сада потпуно бесплатног програма. То се до данас није битно изменило, Мозилла ФиреФоx сваким даном добија све ви?е присталица због своје једноставности, како у практиčној употреби тако и у самом сетовању програма.

Извор: хттп://www.итсвет.цом