Позовите нас +38124/655-201

Студенти ВТШ одржали презентацију стечених знања

У читаоници Градске библиотеке студенти Више техничке школе, одржали су презентацију стечених знања и финалних производа учења у области информационих технологија. Ученици средњих школа упознали су се са практичном страном учења кроз интерактивну активност студената и наставног кадра Више техничке школе.

Филип Вучинић, студент информатике на ВТШ, демонстрирао је своје практично умеће пред потенцијалним студентима. Истакао је да се за ову школу одлучио управо због чињенице да се у њој стичу поред теоријских, и она практична знања и вештине, такође, сматра да су му могућности за запослење, након студија, велике.

Због превелике конкуренције на тржишту рада, сваки облик практичног знања може бити драгоцен. Професори са ВТШ напомињу да теоријско знање, које се стиче на факултетима, јесте изузетно важно, али да оно мора бити поткрепљено практичним знањима и вештинама које студенти, такође, треба да стичу на високошколским установама, а да студенти ВТШ поред дипломе добијају и практично знање те су одмах након студија спремни за рад.

Из Градске библиотеке поручују да су они окренути ка ђацима и студентима, те да је данашња презентација само једна у низу оних које треба да помогну младим људима да се упознају са могућностима студирања на различитим факултетима, те да добију што више информација које ће им помоћи приликом одлучивања о упису на факултет.

Из ВТШ поручују да се њихови студенти након завршеног школовања веома брзо запошљавају и то најчешће у оквиру струке. А један од разлога за то, свакако су, и опрактичне вештине које студенти стичу још током школовања.

Извор: yуецо