Gépészeti Mérnökhallgatók XI. Nemzetközi Konferenciája / Versenye

Iskolánk két diákja, Belovity László és Virág Dávid, április 9.-12. Győrben részt vettek a Gépészeti Mérnökhallgatók XI. Nemzetközi Konferenciáján / Versenyén.
Az első nap az ismerkedés, barátkozás jegyében telt el. A győri Szécsényi István egyetem parkolójában elektromos kerékpárok, motorok és autók kerültek bemutatásra, amelyeket a diákok ki is próbálhattak, fordulhattak velük 1-2 kört. A vacsora előtt minden intézmény röviden bemutatkozott.

Április 10.-én 10 cég (többek között az Audi) munkatársai kiadták a munkafeladatokat a csapatoknak, melyeken a diákok szerdáig (április 12.-éig) dolgozhattak. Kedden egy gyárlátogatás keretében a csapatok tagjai megnézhették azt a munkakörnyezetet, ahol az a probléma felmerült, melyen dolgoztak. Szerdán minden csapat prezentálta a
megodását, és egy három tagú zsűri értékelte a munkákat.

Belovity László tagja volt annak a csapatnak, mely elnyerte a Legjobb műszaki megoldásért járó díjat, valamint a Közönségdíjat. Diákjaink sok hasznos szakmai tapasztalatot szereztek ez a pár nap alatt.