XИ. међународна конференција/такмичење машинских студената

Студенти наше Школе Беловитy Л&аацуте;сзл&оацуте; и Вир&аацуте;г Д&аацуте;вид, су од 9-12. априла учествовали на XИ. међународној конференцији/такмичењу машинских студената у Ђеру (Мађарска)

Први дан је прошао у упознавању и у представљању школа. Следећег дана 10 компанија (између осталих и Ауди) је поделила задатке на којима су студенти радили до 12. априла. Током такмичења учесници су обишли фабрику где су у радном окружењу могли да уживо виде проблем на којем су радили. Последњег дана тимови су представили своја решења пред трочланим жиријем.

Беловитy Л&аацуте;сзл&оацуте; је био члан оне екипе, која је освојила награду за Најбоље техничко решење као и Награду публике. Студенти су стекли велико практично искуство.