Позовите нас +38124/655-201

Цyбер суд

У наредних пар недеља у Београду би требало да поčне са радом спец. ту?ила?тво, судско веćе и слу?ба за борбу против високотехноло?ког криминала.

Организација ових институција које би требале да стану на пут (или бар да поставе малу "барикадицу") цyбер-криминалу заснована је на Закону о организацији и надле?ности др?авних органа за борбу против високотехноло?ког криминала, усвојеном 26. Јула.

Тако ćе се од сада сви слуčајеви који потпадају под овај вид криминалних делатности процесуирати у оквиру новоформираних институција, а не као до сада у оквиру окру?них судова где су се овим проблемима бавиле и судије, и ту?иоци, лаици (и то углавном врло неуспе?но).

Како најављује Бранко Стаменковиć (интервју за Ебит), један од коаутора овог Закона, пред слу?бенике цyбер-правних слу?би биćе постављени затхев познавања како области права, тако и области информатике, и посено за?тите интелектуалне својине.

Извор: хттп://www.персоналмаг.цо.yу/блог