Позовите нас +38124/655-201

Електромобил 2010

Студенти Високе техниčке школе струковних студија у Суботици, остварили су запажен резултат на такмиčењу „Електромобил 2010“, које је од 16. до 17. априла ове године одржано у Мишколцу у Републици Маđарској.
Наша школа је на такмиčењу на које се пријавило преко 100 екипа из Маđарске, Словаčке, Румуније, Хрватске, Немаčке и Србије, уčествовала са пет екипа:

• „Розсда“, у саставу: Илцсик Сзебасзтиáн, Розинка Золтáн, Пóпитy Тамáс, Резниčенко Борис, Кризсáн Аттила

• „ВТС – теам”, у саставу: Бене Кристóф, Камáр Оттó, Бúс Цсаба, Јóдал Áкос, Зсолдос Золтáн

• „Тисза цсапат”, у саставу: Цсáсзáр Золтáн, Цсонка Рудолф, Демус Гáбор, Пинтер Ервин

• „ВЕМТ”, у саставу: Нагy Áрпáд, Мразница Иствáн, Борсос Сáндор, Кецели М. Áкос, Барбуловитy Тибор

• „Но феар”, у саставу: Нагy Абонyи Зсолт, Нагy Сзаболцс, Бајусз Тамáс, Тари Сзаболцс

Све екипе су успешно прошле претквалификације, те су са 70 екипа приступиле самом такмиčењу. Две екипе, „ВТС – теам” и „Но феар” су се као победнице 2., односно 14. квалификационе трке квалификовале меđу првих 20 екипа, што представља изузетан успех, имајуćи у виду ограниčена финансијаска средства која су екипама стојала на располагању.
Остварени резултат нас обавезује, да уколико и следеćе године буде организовано слиčно такмиčење, обавезно на њему уčествујемо и да покушамо да остваримо још бољи резултат, пласманом у полуфинале или финале такмиčења.
Овим путем желим да се захвалим Високој техниčкој школи, као и другим установама и појединцима на финансијској, материјалној и другој помоćи и подршци, те студентима уčесницима такмиčења.

Игор Фüрстнер