Visoka tehnička škola strukovnih studija

Elektromobil 2010

Studenti Visoke tehničke škole strukovnih studija u Subotici, ostvarili su zapažen rezultat na takmičenju „Elektromobil 2010“, koje je od 16. do 17. aprila ove godine održano u Miškolcu u Republici Mađarskoj.
Naša škola je na takmičenju na koje se prijavilo preko 100 ekipa iz Mađarske, Slovačke, Rumunije, Hrvatske, Nemačke i Srbije, učestvovala sa pet ekipa:

• „Rozsda“, u sastavu: Ilcsik Szebasztián, Rozinka Zoltán, Pópity Tamás, Rezničenko Boris, Krizsán Attila

• „VTS – team”, u sastavu: Bene Kristóf, Kamár Ottó, Bús Csaba, Jódal Ákos, Zsoldos Zoltán

• „Tisza csapat”, u sastavu: Császár Zoltán, Csonka Rudolf, Demus Gábor, Pinter Ervin

• „VEMT”, u sastavu: Nagy Árpád, Mraznica István, Borsos Sándor, Keceli M. Ákos, Barbulovity Tibor

• „No fear”, u sastavu: Nagy Abonyi Zsolt, Nagy Szabolcs, Bajusz Tamás, Tari Szabolcs

Sve ekipe su uspešno prošle pretkvalifikacije, te su sa 70 ekipa pristupile samom takmičenju. Dve ekipe, „VTS – team” i „No fear” su se kao pobednice 2., odnosno 14. kvalifikacione trke kvalifikovale među prvih 20 ekipa, što predstavlja izuzetan uspeh, imajući u vidu ograničena finansijaska sredstva koja su ekipama stojala na raspolaganju.
Ostvareni rezultat nas obavezuje, da ukoliko i sledeće godine bude organizovano slično takmičenje, obavezno na njemu učestvujemo i da pokušamo da ostvarimo još bolji rezultat, plasmanom u polufinale ili finale takmičenja.
Ovim putem želim da se zahvalim Visokoj tehničkoj školi, kao i drugim ustanovama i pojedincima na finansijskoj, materijalnoj i drugoj pomoći i podršci, te studentima učesnicima takmičenja.

Igor Fürstner