ЕЛТЕ 2013 летњи факултет

Студенти ВТШ-а су ове године трећи пут учествовали у ЕЛТЕ летњој школи, у информатичкој секцији. Учествовали су следећи студенти:

Бирк&аацуте;с Там&аацуте;с

Фицанд Там&аацуте;с
Ходик &Аацуте;рп&аацуте;д
Бицскеи Роланд
Гулy&аацуте;с Р&оацуте;берт
Бата Т&иацуте;меа

Дуд&аацуте;с Д&аацуте;ниел
Бацса Р&оацуте;берт
Вадља Р&оацуте;берт
Ков&аацуте;цс Бланка
Осзм&аацуте;нбеговитy Емил
Гy&оумл;мб&еацуте;р Виктор

Следе њихова искуства:

Летњи Факултет у Будимпешти је трајао недељу дана од 9-14. јула 2013. године. За то време смо имали прилику да упознамо wеб &ндасх; технологије, град и наравно да се добро проведемо.

У понедељак смо стигли у Будимпешту на жељезничку станицу одакле смо наставили пут аутобусом до студентског дома. Тамо су нам поделили кључеве од соба и сместили смо се. Следећег јутра имали смо свечани пријем, а после подне смо већ ишли на прво предавање. Увече смо отишли у Цафе Сзимпла керт.

Остали дани су протекли у сличном маниру. Од јутра до послеподне смо имали часове, након чега су нам били организовани излети, а увече дружења. Излети су углавном били намењени разгледању града. Увече смо обично ишли у шетњу или посећивали биоскоп. На нашу срећу, организатори су нам обезбедили картице за градски превоз, тако да смо могли бесплатно користити јавни превоз који је био неопходан за обилажење града. У недељу смо имали целодневни излет ван Будимпеште. Посетили смо Естергом, Вишеград и Сентандреју. Летњи факултет се завршио у суботу са свечаном доделом диплома. Такође смо зарадили два кредитна бода која и наша Школа признаје.

Летњи факултет је био изузетна прилика да имамо увид у неке струке информатике, да боље упознамо Будимпешту и једни друге.

Слике са летње школе можете видети ОВДЕ.