Позовите нас +38124/655-201

Конференција "Јачање културе академског интегритета: изазови и решења"

Представници наше Школе присуствовали су 8. децембра конференцији "Јачање културе академског интегритета: изазови и решења" у оквиру пројекта Савета Европе “Јачање интегритета и борба против корупције у високом образовању&рдqуо;.

Пројекат спада у заједнички програмски оквир Европске уније и Савета Европе Хоризонтал Фацилитy за западни Балкан и Турску и спроводи га Одељење за образовање Савета Европе у сарадњи са Канцеларијом Савета Европе у Београду и у партнерству са Министарством просвете, науке и технолошког развоја.

Општи циљ пројекта је јачање интегритета и борба против корупције у високом образовању у Србији применом превентивних механизама који почивају на стандардима и пракси Савета Европе. Специфични циљеви су: (и) подршка релевантним високошколским установама у изради етичких стандарда, борби против корупције и промовисању добрих пракси за осигурање квалитета и интегритета у високом образовању и (ии) подизање свести и унапређење знања главних актера у образовању о етичким стандардима и начинима решавања проблема корупције.