Позовите нас +38124/655-201

Конкурс за учешће на обуци за стицање Европске лиценце пословних компетенција - ЕБЦ*Л

Конкурс за уčешćе на обуци за стицање
Европске лиценце пословних компетенција - ЕБЦ*Л
(Еуропеан Бусинесс Цомпетенце* Лиценце)

Основно економско знање данас није више привилегија само струčњака из области економских наука, него је део свакидашњег живота. Основна економска знања су најважније оруđе у изазовима које доноси привредна глобализација. Бизнис менаџмент и предузетниčке вештине спадају у групу тзв. кљуčних компетенција, вештина препознатих од стране Европске Уније као један од фактора који треба да обезбеди веćу продуктивност и конкурентност предузеćа, проактиван однос и разумевање процеса од стране запослених у компанијама али и мобилност, флексибилност и запошљивост радне снаге. ЕУ инсистира да што веćи број радно способних граđана Европе поседује ова знања и вештине како би себи обезбедили боља радна места и социјални напредак, а привреди својих земаља конкурентност на меđународним тржиштима.
Иницијатива «Пословне компетенције за Европу» запоčела је са ширењем основних пословних знања онима који нису студирали економске науке. Она је успоставила меđународно признати стандард и сертификат «Еуропеан Бусинесс Цомпетенце* Лиценце - Европска лиценца пословних компетенција» - ЕБЦ*Л. Меđународно средиште ЕБЦ*Л-а је у Беčу. ЕБЦ*Л осигурава највиши степен стандарда потврđен од привреде. Бројне компаније укљуčиле су га у интерни образовни стандард особља (Сиеменс, Т-Мобиле, Xероw, Баyер, Уница, Самсунг). Овај програм је актредитован и у Србији, што знаčи да је сертификат добијен након положеног испита признат у Србији и земљама Европе и он потврđује струčност на меđународно признатом нивоу. ЕБЦ*Л обука се спроводи у још 23 европских земаља и доступна је на више европских језика.
Локална самоуправа Суботица, невладина организација Отворене перспективе и Пословни Инкубатор Суботица покреćу заједниčки програм едукације за стицање ЕБЦ*Л знања за две групе предузетника на српском и маđарском језику. Семинар ćе се одвијати у просторијама Пословног Инкубатора уз помоć акредитованих предаваčа у обиму од 48 сати, након čега следи испит.

Конкурс

се односи на обуку руководилаца заинтересованих малих и средњих предузеćа. Обука се планира у периоду од јуна до средине августа 2009. године. Услови уčешćа на обуци су:

- Подносиоц пријаве је власник или сарадник малог или средњег предузеćа
- Подносиоц пријаве је спреман да освоји знање које пружа обука за стицање Европске лиценце пословних компетенција - ЕБЦ*Л и спреман је да положи испит о провери знања (молимо Вас, назнаčите језик на којем желите слушати предавања и полагати испит)
- Подносиоц је у својој пријави јасно образложио разлоге и оčекиване ефекте и користи од обуке, а које су везане са плановима развоја фирме.

Партиципација од стране уčесника износи 50% од цене обуке што износи 15.000 динара.

Образац пријаве и информације се могу добити у канцеларијама Пословног Инкубатора на тел: 024-544-044 или на www.бис-су.рс Пријаве се могу поднети до 01. јуна 2009. године на емаил адресу Посовног инкубартора оффице@бис-су.рс или на поштанску адресу: Суботица, Магнетна поља бр. 6. Број уčесника је ограниčен, конаčан списак слушалаца ćе се објавити до 10. јуна 2009.