Visoka tehnička škola strukovnih studija

Konkurs za učešće na obuci za sticanje Evropske licence poslovnih kompetencija - EBC*L

Konkurs za učešće na obuci za sticanje
Evropske licence poslovnih kompetencija - EBC*L
(European Business Competence* Licence)

Osnovno ekonomsko znanje danas nije više privilegija samo stručnjaka iz oblasti ekonomskih nauka, nego je deo svakidašnjeg života. Osnovna ekonomska znanja su najvažnije oruđe u izazovima koje donosi privredna globalizacija. Biznis menadžment i preduzetničke veštine spadaju u grupu tzv. ključnih kompetencija, veština prepoznatih od strane Evropske Unije kao jedan od faktora koji treba da obezbedi veću produktivnost i konkurentnost preduzeća, proaktivan odnos i razumevanje procesa od strane zaposlenih u kompanijama ali i mobilnost, fleksibilnost i zapošljivost radne snage. EU insistira da što veći broj radno sposobnih građana Evrope poseduje ova znanja i veštine kako bi sebi obezbedili bolja radna mesta i socijalni napredak, a privredi svojih zemalja konkurentnost na međunarodnim tržištima.
Inicijativa «Poslovne kompetencije za Evropu» započela je sa širenjem osnovnih poslovnih znanja onima koji nisu studirali ekonomske nauke. Ona je uspostavila međunarodno priznati standard i sertifikat «European Business Competence* Licence - Evropska licenca poslovnih kompetencija» - EBC*L. Međunarodno središte EBC*L-a je u Beču. EBC*L osigurava najviši stepen standarda potvrđen od privrede. Brojne kompanije uključile su ga u interni obrazovni standard osoblja (Siemens, T-Mobile, Xerow, Bayer, Unica, Samsung). Ovaj program je aktreditovan i u Srbiji, što znači da je sertifikat dobijen nakon položenog ispita priznat u Srbiji i zemljama Evrope i on potvrđuje stručnost na međunarodno priznatom nivou. EBC*L obuka se sprovodi u još 23 evropskih zemalja i dostupna je na više evropskih jezika.
Lokalna samouprava Subotica, nevladina organizacija Otvorene perspektive i Poslovni Inkubator Subotica pokreću zajednički program edukacije za sticanje EBC*L znanja za dve grupe preduzetnika na srpskom i mađarskom jeziku. Seminar će se odvijati u prostorijama Poslovnog Inkubatora uz pomoć akreditovanih predavača u obimu od 48 sati, nakon čega sledi ispit.

Konkurs

se odnosi na obuku rukovodilaca zainteresovanih malih i srednjih preduzeća. Obuka se planira u periodu od juna do sredine avgusta 2009. godine. Uslovi učešća na obuci su:

- Podnosioc prijave je vlasnik ili saradnik malog ili srednjeg preduzeća
- Podnosioc prijave je spreman da osvoji znanje koje pruža obuka za sticanje Evropske licence poslovnih kompetencija - EBC*L i spreman je da položi ispit o proveri znanja (molimo Vas, naznačite jezik na kojem želite slušati predavanja i polagati ispit)
- Podnosioc je u svojoj prijavi jasno obrazložio razloge i očekivane efekte i koristi od obuke, a koje su vezane sa planovima razvoja firme.

Participacija od strane učesnika iznosi 50% od cene obuke što iznosi 15.000 dinara.

Obrazac prijave i informacije se mogu dobiti u kancelarijama Poslovnog Inkubatora na tel: 024-544-044 ili na www.bis-su.rs Prijave se mogu podneti do 01. juna 2009. godine na email adresu Posovnog inkubartora office@bis-su.rs ili na poštansku adresu: Subotica, Magnetna polja br. 6. Broj učesnika je ograničen, konačan spisak slušalaca će se objaviti do 10. juna 2009.