Позовите нас +38124/655-201

Нова стипендија за нашег студента

Уговор о стипендирању студената Високе техничке школе струковних студија и Економског факултета од стране компаније Инфостуд, потписан је данас између представника ове компаније и двоје младих студената којима је додељена стипендија.

Студенти Стефан Станић и Дајана Тољ добитници су овогодишње стипендије суботичке компаније Инфостуд, са којом су данас потписали уговор. Како кажу, процес селекције, који се састојао из израде задатка и интервјуа, био је веома занимљив, те је на њих оставио позитиван утисак.

- Сам процес селекције, као и задатак били су веома занимљиви и већ из тога сам доста научио. Мотивацију за учешће сам пронашао у жељи да научим нешто ново, али и да се развијем као особа и надам се као стручњак у будућности - каже Стефан Станић, студент Високе техничке школе струковних студија.

Компанија Инфостуд је ове године по први пут покренула пројекат стипендирања студената, а према речима Бранимира Гајића, директора компаније, циљ пројекта је био да се, у сарадњи са високошколским установама у нашем граду, подигне видиљивост и значај Суботице на ИТ мапи у Србији.

- Ово је први озбиљан корак у системском приступу стипендирања и веома смо задовољни. Када смо ушли у процес селекције, нисмо знали шта да очекујемо, колико људи ће се пријавити, које задатке да поставимо, нити колико новца да издвојимо. Ово је за нас пилот пројекат, који је прошао веома успешно и са којим смо желели да покажемо младим људима у Суботици да могу да добију подршку за свој рад и учење, а још битније је да после тога имају шансу за стручно усавршавање и рад у области информационих технологија - поручио је Гајић, и додао да се нада да ће и друге фирме следити њихов пример.

Испред Високе техничке школе струковних студија, Златко Човић се захвалио компанији Инфостуд на успешној сарадњи, са којом су покренули многе пројекте.

- Ова стипендија нам је веома значајна, јер је она показатељ да је компанија попут Инфостуда пронашла још једног стратешког партнера у нашој установи, међу којима постоји велики број студената, како садашњих тако и бивших, који раде у овој компанији и доприносе развоју не само Инфостуда, него и ИТ сектора уопште. Ми смо презадовољни и надамо се да ће се оваква улагања у младе наставити - истакао је Човић.

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/албум-71810-инфостуд-хотел-галлериа-потписивање-уговора-о-стипендирању-студената-втс-и-економског-факултета/

хттпс://www.суботица.цом/вести/инфостуд-стипендирао-студенте-втс-и-економског-факултета-ид30628.хтмл

хттпс://www.фацебоок.цом/СуботицаЛИВЕ/видеос/10155134751268061/