Нове три стипендије за наше студенте

У згради ИТ центра "Дигитал Хиве", у седишту "Студио Пресент"-а, једне од ИТ компанија, уручене су стипендије студентима Високе техничке школе струковних студија. Стипендије у износу од 180.000 динара за годину дана добили су студенти информатике, Звонимир Рудински (И година), Данијел Бојчић (ИИ година) и Мартина Стантић (ИИИ година).

Симболичне чекове стипендистима уручио је Милош Ћуковић, представник компаније Студио "Пресент", који је истакао да студентима стипендија значи много, не само у новчаном смислу, већ и у томе што ће им омогућити усавршавање у динамичном и стручном окружењу.

Овај чин је за проф. др Златка Човића, помоћника директора Високе техничке школе, показатељ да су компаније у граду, региону, али и шире, пронашле у овој образовној установи стратешког партнера када је реч о едукацији инжењера различитих профила.

- Доказ да едукујемо кадар који поседује практично и применљиво знање је и чињеница да је у последне две-три године око 20 наших студената добило стипендије од компанија са којима имамо одличну сарадњу. Једна од њих је и Студио "Пресент" са којом сарађујемо низ година на различитим пројектима. Студенти унапређују своје знање радом у компанијама, не запостављајући своје школске обавезе - истакао је проф. др Човић.

Процес селекције стипендиста варира од компаније до компаније, али сваки од њих подразумева неколико тест фаза. Током трајања стипендије, студенти одлазе у компаније на стручну праксу, где примењују стечено знање са Високе школе и уче нове технике које су специфичне за одређене типове послова. Већина студената, након завршетка студија, посао започиње баш у тим компанијама које су им доделиле стипендију.

- Висока техничка школа у Суботици не одређује посебне критеријуме када је реч о томе ко ће добити стипендију. То препуштамо индустрији, односно компанијама, да на основу својих потреба изаберу стипендисте. Мислим да је то боље решење, јер предузећа знају најбоље да процене какав тип будућег инжењера им је потребан за одређене послове и сходно томе да их обучавају на стручној пракси - рекао је проф. др Игор Фирстнер, директор Високе школе.

Овим догађајем је обележен још један почетак школске године и послата порука да суботичке ИТ компаније подржавају младе и талентоване људе у њиховом даљем развоју.

хттпс://www.суботица.цом/вести/ит-компанија-доделила-три-стипендије-студентима-втс-а-ид36284.хтмл

хттпс://www.суботица.цом/фотографије/суботица-свецаност-доделе-стипендија-студентима-високе-техницке-сколе-струковних-студија-ид74880.хтмл

хттпс://www.суботица.инфо/2019/10/17/ит-компаније-пазе-на-таленте-из-втс

хттпс://паннонртв.цом/роваток/тарсадалом/техетсегес-мусзаки-фоисколасок-каптак-осзтондијат