Одржана манифестација Ноћ истраживача 2020

Не одустајући од највеће научне прославе у Европи ни ове године, Европска ноћ истраживача је одржана 27. и 28. новембра у виртуелном окружењу. Путем интернета истраживачи су могли да учествују у бројним научним изазовима, дигиталном лову на благо, експериментима, радионицама, да послушају неколико предавања и да се друже са научницима.

Европска ноћ истраживача у Србији финансирана је из програма „ХОРИЗОН 2020“ који представља највећи програм Европске уније за истраживање и иновационе делатности, а у оквиру потпрограма Марија Склодовска-Кири. У овогодишњу манифестацију, која се у Србији реализује кроз три пројекта, укључено је чак 28 градова из целе Србије.

Пројекат Рецоннецт Упграде 20.20 (Ресеарцх, Цоннецтионс, Нетwоркс анд Цултуре) води Креативно едукативни центар из Новог Сада, а партнери на овом пројекту су Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет Нови Сад, Удружење научних комуникатора &ндасх; НАУКОМ, Центар за промоцију науке и Висока техничка школа струковних студија Суботица.

Наша Школа је поносна што се овом пројекту придружила не само као учесник већ и као званичан партнер.

Видео материјале манифестације Ноћ истраживача за Суботицу можете погледати на YоуТубе каналу Ноћ истраживача Суботица

Висока техничка школа струковних студија је припремила неколико занимљивих видео материјала: хттп://ноцистразиваца.рс/ср/су-втс-2020

Материјал за Суботицу као и остале градове је доступан на званичном сајту Ноћ истраживача

хттпс://www.суботица.цом/вести/ноц-истразиваца-ове-године-онлајн-ид39596.хтмл