Позив за учешће на такмичењу Сербиан Цyберсецуритy Цхалленге 2022

Фондација Мрежа за сајбер безбедност у сарадњи са Министарством унутрашњих послова (МУП), Министарством трговине, туризма и телекомуникација (МТТТ), Регулаторном агенцијом за електронске комуникације и поштанске услуге (РАТЕЛ), односно представницима високошколских институција и других партнера, позива студенте/ученике на учешће у трећем по реду Сербиан Цyберсецуритy Цхалленге (СЦЦ2022).

Такмичење се одржава у две фазе: квалификације и финале. Изазови (тј. задаци) ће бити (барем) из следећих области: анализа мрежног саобраћаја (пцап), безбедност веб садржаја, хаковање криптографских система и реверзни инжењеринг. Квалификације се одржавају 12-13. марта 2022. године на онлајн платформи и индивидуалног су карактера. Право учешћа имају сви активни студенти основних и мастер студија, односно ученици средњих школа у Републици Србији. Друга фаза, тј. тимско финале ће бити одржано у септембру 2022. године. Организациони одбор такмичења ће на основу резултата из квалификација формирати тимове за финале.

Партнери и спонзори такмичења ће обезбедити вредне награде за најбоље пласиране тимове. Организатори ће позвати најистакнутије учеснике такмичења у Национални тим који ће представљати Србију на европском такмичењу Еуропеан Цyбер Сецуритy Цхалленге (ЕЦСЦ).

Пријаве за квалификације су могуће преко следећег линка:
хттпс://формс.гле/пТеДУБXК5ФqЛ3зQW9

Тренинг материјали и додатне информације о ранијим такмичењима су доступни на веб страницама програма Сајбер херој преко следећег линка:

хттпс://цyберхеро.рс