Позовите нас +38124/655-201

Пракса за студенте ВТШ у Еxецом Норд-у

Представници компаније Еxецом Норд одржали су предавање на Високој техничкој школи струковних студија у Суботици.

Присутни студенти имали су прилику да од извршног директора Бојана Ђурића чују нешто више о компанији, њеном историјату, плановима и циљевима. Он је истакао да су студентске праксе један од кључних фактора развоја компаније, те је охрабрио студенте да на овај начин унапреде своје знање и способности, и да се упознају са европским пројектима на којима Еxецом Норд ради.

Студентима се обратио и софтвер девелопер Младен Миланковић, који је са њима поделио лична искуства о раду у компанији и кроз конкретне примере описао изазовне пројекте и рад у динамичном тиму. Будући ИТ стручњаци посебно су били заинтересовани за сегмент предавања који је био посвећен задацима у програмском језику Ц++, па су у току презентације могли да дискутују о идејама и решењима са колегама.

Предавањима су присуствовали студенти треће године на предмету Објектно оријентисано програмирање 3 код професорке Сање Маравић Чисар, као и код професора Роберта Пинтера за студенте друге и треће године који наставу слушају на мађарском језику. На овај начин представници компаније разбили су језичке баријере и отворили врата за праксу, стипендију или запослење и онима којима српски језик није матерњи.

Еxецом Норд основан је 2016. године, као огранак новосадске софтверске куће Еxецом, и тренутно запошљава 10 ИТ инжењера, са тенденцијом раста. Уз јаке везе са локалним образовним установама, компанија претендује да, уз контролисан раст, постане лидер на овом делу тржишта.

хттпс://www.суботица.цом/вести/пракса-за-студенте-втс-у-еxецом-норд-у-ид30561.хтмл