Промоција наше Школе у Морахалому

Дана 4. фебруара 2022. године, позвани смо у Морахалом у стручну средњу школу (Сзегеди Сзакк&еацуте;пз&еацуте;си Центрум Т&оацуте;тх Ј&аацуте;нос М&оацуте;рахалми Сзакк&еацуте;пзő Искола &еацуте;с Гарабонци&аацуте;с Колл&еацуте;гиум) где је одржан дан одабира каријере.

Током овога дана ученици су имали могућности да се упознају са могућностима даљег учења-студирања на високошколским установама у региону. Нашу Школу је представљало три студената: Хенриета Ангеловиц́, Валентина Керестеш и Шандор Ленђел. Ученици су могли да се стекну увид у живот на ВТШ-у, да се упознају са студијским програмима, могућностима смештаја, програмом стипендија и другим занимљивим стварима из студентског живота.

Презентација је праћена са великим интересовањем и многи су били подстакнути на то да наставе студије на ВТШ-у у Суботици. Директорица средње школе у Морахалому, Анико Ковач, се захвалила нашој установи на учешћу и навела је да се нада да ће се сарадње две институције наставити и убудуће.