Visoka tehnička škola strukovnih studija

Promocija naše Škole u Morahalomu

Dana 4. februara 2022. godine, pozvani smo u Morahalom u stručnu srednju školu (Szegedi Szakképzési Centrum Tóth János Mórahalmi Szakképző Iskola és Garabonciás Kollégium) gde je održan dan odabira karijere.

Tokom ovoga dana učenici su imali mogućnosti da se upoznaju sa mogućnostima daljeg učenja-studiranja na visokoškolskim ustanovama u regionu. Našu Školu je predstavljalo tri studenata:  Henrieta Angelović, Valentina Keresteš i Šandor Lenđel. Učenici su mogli da se steknu uvid u život na VTŠ-u, da se upoznaju sa studijskim programima, mogućnostima smeštaja, programom stipendija i drugim zanimljivim stvarima iz studentskog života.

Prezentacija je praćena sa velikim interesovanjem i mnogi su bili podstaknuti na to da nastave studije na VTŠ-u u Subotici. Direktorica srednje škole u Morahalomu, Aniko Kovač, se zahvalila našoj ustanovi na učešću i navela je da se nada da će se saradnje dve institucije nastaviti i ubuduće.