Позовите нас +38124/655-201

Промоција - такмичење

Срдаčно Вас позивамо да дана 2. марта 2007. године (петак) у 12:00 čасова, додјете на промоцију такмиčења у градњи мостова од теста.

Суботиčка Виша техниčка школа одржава плодну сарадњу са институцијама Будимпештанске Више техниčке школе веć деценијама. У последње време у ту сарадњу се све више активно укљуčују и студенти. Наши студенти су сваке године позвани на уčешćе на науčне скупове и летње школе студената у Будимпешти и користе и своје стипендијске месеце на факултетима Више техниčке школе у Будимпешти.

Ове недеље гости, професори и студенти са Машинског Факултета „Бáнки Донáт” Више техниčке школе у Будимпешти приказаćе правила и средства за градњу мостова од теста у нади, да ćе суботиčки студенти формирати екипу и уčествовати на средњоевропском регионалном такмиčењу у Будимпешти у мају ове године.

На презентацију смо позвали и студенте и професоре Граđевинског факултета у Суботици, јер би волели да и они формирају своју екипу за то такмиčење. Машински Факултет „Бáнки Донáт” Више техниčке школе у Будимпешти има светске победнике у такмиčењу градње мостова од теста. Претходне две године на светском првентсву одржаном у Канади, они су добили награде са мостовима од шпагета, који су издржали терет од више од 200 кг (на распону од отприлике 1 м). Ти мостови се морају градити само од теста, који су у редовној продаји у трговинама, према томе оčекујемо помоć од Суботиčке Фиделинке и осталих произвоđаčа теста у припреми наших екипа.

Посету колега са Машинског Факултета „Бáнки Донáт” Више техниčке школе у Будимпешти искористиćемо и за размену искуства у вези акредитационог поступка високошколских установа, јер се тај поступак веć други пут одвија у Маđарској, а у току је тај процес за више школе у Србији, и на ВТШ оčекујемо акредитацију пријављених студијских програма.

С поздравом,

Вд Директора Више техниčке школе у Суботици