Visoka tehnička škola strukovnih studija

Promocija - takmičenje

Srdačno Vas pozivamo da dana 2. marta 2007. godine (petak) u 12:00 časova, dodjete na promociju takmičenja u gradnji mostova od testa.

Subotička Viša tehnička škola održava plodnu saradnju sa institucijama Budimpeštanske Više tehničke škole već decenijama. U poslednje vreme u tu saradnju se sve više aktivno uključuju i studenti. Naši studenti su svake godine pozvani na učešće na naučne skupove i letnje škole studenata u Budimpešti i koriste i svoje stipendijske mesece na fakultetima Više tehničke škole u Budimpešti.

Ove nedelje gosti, profesori i studenti sa Mašinskog Fakulteta „Bánki Donát” Više tehničke škole u Budimpešti prikazaće pravila i sredstva za gradnju mostova od testa u nadi, da će subotički studenti formirati ekipu i učestvovati na srednjoevropskom regionalnom takmičenju u Budimpešti u maju ove godine.

Na prezentaciju smo pozvali i studente i profesore Građevinskog fakulteta u Subotici, jer bi voleli da i oni formiraju svoju ekipu za to takmičenje. Mašinski Fakultet „Bánki Donát” Više tehničke škole u Budimpešti ima svetske pobednike u takmičenju gradnje mostova od testa. Prethodne dve godine na svetskom prventsvu održanom u Kanadi, oni su dobili nagrade sa mostovima od špageta, koji su izdržali teret od više od 200 kg (na rasponu od otprilike 1 m). Ti mostovi se moraju graditi samo od testa, koji su u redovnoj prodaji u trgovinama, prema tome očekujemo pomoć od Subotičke Fidelinke i ostalih proizvođača testa u pripremi naših ekipa.

Posetu kolega sa Mašinskog Fakulteta „Bánki Donát” Više tehničke škole u Budimpešti iskoristićemo i za razmenu iskustva u vezi akreditacionog postupka visokoškolskih ustanova, jer se taj postupak već drugi put odvija u Mađarskoj, a u toku je taj proces za više škole u Srbiji, i na VTŠ očekujemo akreditaciju prijavljenih studijskih programa.

S pozdravom,

Vd Direktora Više tehničke škole u Subotici