Позовите нас +38124/655-201

Расписан конкурс Ротари клуба Суботица за стипендирање ученика и студената

Ротари клуб Суботица расписао је конкурс за доделу ученичких и студентских стипендија за школску 2018/19. годину.

Право учешћа на конкурсу имају ученици и студенти који похађају факултете, високе школе струковних студија и средње школе чији је оснивач Република Србија и чије је место пребивалишта Суботица.

За стипендију не могу конкурисати апсолвенти, понављачи, односно студенти који обнављају годину, кандидати старији од 26 година и кандидати који су у сродству са члановима Ротари клуба Суботица, у правој линији и до трећег степена бочне линије.

Стипендије се додељују ученицима ИИ, ИИИ и ИВ разреда средњих школа, као и студентима ИИ, ИИИ, ИВ, В и ВИ године факултета и високих школа струковних студија.

Ове године биће додељено пет стипендија, и то две за ученике средњих школа у износу од 7.000 динара месечно и три за студенте факултета или високих школа у износу од 8.000 динара месечно.

За учешће на конкурсу, потребно је попунити пријавни формулар, а пријаву у електронској форми потребно је послати на рцсуботица.конкурси@гмаил.цом. Рок за пријаву је 15. децембар, а резултати конкурса биће објављени најкасније до 30. децембра.

извор: хттпс://www.суботица.цом/вести/расписан-конкурс-ротари-клуба-суботица-за-стипендирање-уценика-и-студената-ид33604.хтмл