Позовите нас +38124/655-201

РЕЦYЦЛЕ ТОГЕТХЕР (Рециклирајмо Заједно) - АИЕСЕЦ

Пројекат „Рециклирајмо заједно“ у локалној канцеларији АИЕСЕЦа у Суботици се реализује већ трећу годину. Циљ је да што већој групи људи приближимо значај рециклирања и да им се укаже на то како се уз само мало креативности, труда и пажње може много тога урадити са оним што ми зовемо отпад а самим тим и заштитила животна околина.

Активности које ће бити обухваћене пројектом ће се реализовати у периоду од 08.04.2012. до 15.05.2012. године, а обухватаће акцију прикупљања рециклажног материјала и постављање рециклажних контејнера на факултетима и високим школама у Суботици. Такође обухватаће и предавања на тему заштите животне средине и забавног-паметног управаљања отпадом. Предавања ће се одржати на српском и мађарском језику, а предавања на ма мађарском ће се симултано преводити на српски језик. У оквиру пројекта се организују и креативне радионице са намером да се укаже на вишеструки значај и нову употребну вредност отпада. На радионицама се припремају предменти потребни за једну уобичајну собу. И на самом крају, традиционално као и сваке године, одржаће се изложба уметничких дела, именом “Рецyцлед Роом&рдqуо; (“Рециклирана Соба&рдqуо;) која ће заправо представљати једну потпуно уређену дневну собу, израђену од свега што људи бацају у свакодневном животу.

Позивамо све заинтересоване да посете наша дешавања и да се пријаве на радионице на нашој wеб страници. Сва дешавања су бесплатна за све заинтересоване.

Више информација, слике и видео снимци на: хттп://www.аиесец.орг.рс/рециклирајмо-заједно/

Контакт: даниела.стевановиц@гмаил.цом