Visoka tehnička škola strukovnih studija

RECYCLE TOGETHER (Reciklirajmo Zajedno) - AIESEC

Projekat „Reciklirajmo zajedno“ u lokalnoj kancelariji AIESECa u Subotici se realizuje već treću godinu. Cilj je da što većoj grupi ljudi približimo značaj recikliranja i da im se ukaže na to kako se uz samo malo kreativnosti, truda i pažnje može mnogo toga uraditi sa onim što mi zovemo otpad a samim tim i zaštitila životna okolina.

Aktivnosti koje će biti obuhvaćene projektom će se realizovati u periodu od 08.04.2012. do 15.05.2012. godine, a obuhvataće akciju prikupljanja reciklažnog materijala i postavljanje reciklažnih kontejnera na fakultetima i visokim školama u Subotici. Takođe obuhvataće i predavanja na temu zaštite životne sredine i zabavnog-pametnog upravaljanja otpadom. Predavanja će se održati na srpskom i mađarskom jeziku, a predavanja na ma mađarskom će se simultano prevoditi na srpski jezik. U okviru projekta se organizuju i kreativne radionice sa namerom da se ukaže na višestruki značaj i novu upotrebnu vrednost otpada. Na radionicama se pripremaju predmenti potrebni za jednu uobičajnu sobu. I na samom kraju, tradicionalno kao i svake godine, održaće se izložba umetničkih dela, imenom “Recycled Room” (“Reciklirana Soba”) koja će zapravo predstavljati jednu potpuno uređenu dnevnu sobu, izrađenu od svega što ljudi bacaju u svakodnevnom životu.

Pozivamo sve zainteresovane da posete naša dešavanja i da se prijave na radionice na našoj web stranici. Sva dešavanja su besplatna za sve zainteresovane.

Više informacija, slike i video snimci na: http://www.aiesec.org.rs/reciklirajmo-zajedno/

Kontakt: daniela.stevanovic@gmail.com