Такмичење "Сајбер безбедност - Србија" 2024

Сајбер Херој је програм изградње капацитета у области сајбер безбедности кроз ваннаставни рад са студентима. Примарни циљ програма је популаризација сајбер безбедности међу студентима преко посебних тренинга и учешћа на такмичењима, односно остваривање сарадње са привредом.

У оквиру Сајбер Херој програма спроводи се и организација националног такмичења &ндасх; Сербиан Цyберсецуритy Цхалленге (СЦЦ), као и изградња Националног тима Србије за учешће на међународним такмичењима.

Сајбер Херој програм спроводи Фондација Мрежа за сајбер безбедност (бивша незванична Петничка група) која окупља релевантне актере у домену сајбер безбедности у Републици Србији.

Програм се спроводи уз подршку релевантних државних институција, високо-школских установа, удружења и привреде.

Право учешћа имају сви студенти високо-школских институција, односно ученици средњих школа на територији Р. Србије, као и држављани Р. Србије. Прва , индивидуална фаза такмичења је планирана за викенд 23-24. март 2024. године и биће онлајн. Друга , финална фаза ће бити одржана у физичком простору 14. и 15. маја 2024. године.

На страници хттпс://цyберхеро.рс/тренинг-материјали/ можете пронаћи материјале за припрему за такмичење. Додатно, 24. фебруара ће бити организовано припремно такмичење под називом Сајбер Херој ЦТФ &ндасх; на овом такмичењу ће бити једноставнији задаци, а више можете да сазнате на следећој страници: хттпс://цyберхеро.рс/сајбер-херој-цтф-2024/
Напомена : За учешће је потребно да сте регистровани на Дисцорду хттпс://дисцорд.цом/ и да направите налог. Затим се прикључите на ЦyберХеро дисцорд сервер уз помоћ линка: хттпс://дисцорд.гг/кфYЈј4wрцР. Дисцорд хендл (енг. хандле) је ваш идентификатор на Дисцорду облика абцдеф#1234 нпр. ЦyберХеро#7744

За формулар за пријаву кликните на: хттпс://формс.гле/Бw4xМКмРyГБфтССЦ6