Упутство за избор предмета

Студент сваке школске године бира 60 кредита (ЕЦТС). Укупан збир кредита, састоји се из збира кредита обавезних и изборних предмета.

Студент је обавезан да одабере оне обавезне предмете, који су дефинисани студијским програмом за одговарајућу годину студија (уписана година). Недостајуће кредите, студент дефинише бирањем изборних предмета, на начин да збир кредита не буде мањи од 60, али да по могућности не прелази 60 (збир кредита може да премаши 60, уколико збир кредита одабраних предмета није 60, већ је 61, 62, 63 или 64 ЕЦТС, али није дозвољено одабрати више предмета него што је потребно за стицање потребног броја кредита).

Осим овога, студент је у обавези да одабере и оне предмете, које није положио током претходних школских година (из претходних школских година обавезно се одабиру недостајући обавезни предмети, те онолико изборних предмета, колико је потребно да би са свих година студија студент остварио по 60 ЕЦТС).

Студенти 1. године одабирају одговарајуће предмете путем штампаног обрасца, који је доступан на интернету, скриптарници школе, односно студентској реферади. Попуњени обрасци се предају на студентској реферади од 28.09.2010. до 01.10.2010. године. Студенти 1. Године осим путем обрасца, предмете одабирају и електронским путем. Одабир је доступан на адреси: ереф.втс.су.ац.рс, усер: број индекса, пассwорд: ЈМБГ (јединствени матични број грађана). Електронски одабир предмета је могућ од 28.09.2010. до 04.10.2010. године. Електронском одабиру је могуће приступити само из мреже Школе (лаптоп, рачунари у читаоници...).

Студенти 2. И 3. године одабирају одговарајуће предмете путем штампаног обрасца, који је доступан на интернету, скриптарници школе, односно студентској реферади. Попуњени обрасци се предају на студентској реферади од 28.09.2010. до 01.10.2010. године.

Потребно је заокружити, односно одабрати СВЕ предмете који се слушају, без обзира да ли су обавезни или изборни.

Обрасци за изборне предмете:

Електроника са телекомуникацијама

Аутоматика са енергетиком