Успех наших студената на БизКод 7 такмичењу

У организацији Инспира групе, седми пут заредом званично је завршено БизКод студентско такмичење за прогамере и економисте. У Биз делу такмичења најуспешнија је била екипа „ГСМ&рдqуо;, док је у Код делу такмичења победу однела екипа „Хакатонци Трче Почасни Круг&рдqуо;.

Током викенда 18. и 19. марта у просторијама суботичке компаније Инспира група (некадашње Инфостуд групе) завршено је седмо издање студентског такмичења БизКод, које је намењено студентима Високе техничке школе струковних студија и Економског факултета из Суботице.

Победник КОД дела такмичења је екипа „Хакатонци Трче Почасни Круг&рдqуо;, коју су чинили Михајло Жигић, Немања Митрић, Лука Прћић и Лука Башић Палковић са ВТШ-а. „За решење задатка направили су адекватан избор алата и технологија, поставили су пуно функционалности које су јасно презентовали и показали су се као добро организован тим&рдqуо;, каже стручни жири БизКод-а. Ментори овог тима поручују да је из њихове добре организације и мотивисаности уз знање изашао висок пласман.

Друго место КОД дела такмичења освојила је исто екипа са ВТШ-а „ХунгарицусЕдге&рдqуо; (Лилла Серес, Балазс Фаркас, Крисзтина Коцсис и Давид Сзабо), док је треће место припало екипи „Цонфлицт&рдqуо; (Јелена Максимовић, Анамарија Петин, Радован Ивановић и Маја Савић).

Наша Школа је имала 4 код тима:

Хакатонци трче почасни круг - Михајло Жигић, Немања Митрић, Лука Прћић и Лука Башић Палковић
ХунгарицусЕдге - Лилла Серес, Балазс Фаркас, Крисзтина Коцсис и Давид Сзабо
Минесwееперс - Берталан Бенцсик, Тибор Бендег&уацуте;з Јух&аацуте;сз, Доминк Гере и &Аацуте;рп&аацуте;д Г&оумл;м&оумл;ри
ВПН - Андреј Бачић, Срђан Новић, Бојан Кнежевић и Ана Сабо

Затварајући такмичење, Бранимир Гајић, директор Инспира групе, изјавио је да му је БизКод и даље један од најдражих пројеката. Свим такмичарима је поручио да су већ победили самим тим што су изашли из своје комфор зоне.

Надам се да сте се забавили. Приметио сам да је ове године атмосфера била мало другачија, да сте били више фокусиранији на рад, одређенији и усмеренији на сам задатак. Имали сте прилику да осетите нешто најближе пракси. Саветујем вам да се у току студија пријављујете на разна такмичења, праксе и парт тиме послове како бисте стицали искуства слична овом. Немојте запоставити факултет, јер теориско знање је веома битно, али немојте ни чекати да вам прво радно искуство буде први фулл тиме посао. Пракса је оно што ће вас издвојити и дати шансу да искочите на тржишту рада&рдqуо;, поручио је Бранимир Гајић.

У име Високе техничке школе струковних студија, такмичарима је честитао проф. др Златко Човић, приметивши да су задаци на БизКод-у из године у годину све озбиљнији и бољи, а решења такмичара све креативнија. Поручио им је да не забораве да креативне особе не теже да победе некога, већ да направе нешто.

Доц. др Мирјана Марић се захвалила Инспира групи што је и ове године на перфектан начин угостила студенте Економског факултета и пружила им шансу да осете шта значи радити на конкретном пројекту. Такође се захвалила и својим студентима који су на репрезентативан начин представили факултет и показали да су кроз студије стекли потребна знања и вештине да одговоре на овогодишњи БизКод изазов.

У БизКод такмичењу је учествовало 17 тимова, односно 68 студената Високе техничке школе струковних студија и Економског факултета из Суботице. Такмичари су на располагању имали 24 сата да реше задатке и презентују их стручном жирију.

Према речима учесника, ово је било сјајно искуство које им је дало прилику да тестирају стечена знања, али и карактер у екстремним условима и да науче како да функционишу у тиму.

Професори наше Школе су били у стручном жирију Код дела: проф. др Златко Човић, проф. др Јанош Шимон, проф. др Тибор Сакал и проф. др Роберт Пинтер.

Желимо да искрено честитамо свим учесницима а нарочито студентима ВТШ-а који су истрајали у свом раду и који су показали одлично практично знање у области програмирања!

У наставку можете видети неке од фотографије са такмичења. Фото галерија се налази на нашој Фацебоок страници.

хттпс://www.суботица.инфо/2023/03/20/свецано-отворен-бизкод-хакатон

хттпс://www.суботица.инфо/2023/03/20/7-бизкод-најуспесније-екипе-хакатонци-трце-поцасни-круг-и-гсм

хттпс://пцпресс.рс/заврсен-7-бизкод-најуспесније-екипе-хакатонци-трце-поцасни-круг-и-гсм/

хттпс://yуецо.рс/заврсен-7-бизкод-најуспесније-екипе-гсм-и-хакатонци-трце-поцасни-круг/