Позовите нас +38124/655-201

Wорксхоп он Браин Тхеорy, Цомплеx Сyстемс анд Роботицс

На Високој Техниčкој Школи у Суботици струčњаци из Јапана, Мадјарске и Србије су се окупили да размене идеје везане за теоријска и практиčцна питања из области теорије комплексних система, динамике мозга и роботике. Природа састанка и излагања је изразито мултидисциплинарна, како по приступу тако и по струčним профилима излагаčа, који покривају области техниčких наука, математике, физике, информатике и неуробиологије.

Методолошки спектар излагања покрива више области из неуробиологије, од математиčких дисциплина заступљена је теорија динамиčких система, теорија графова, теорија вероватноćе и статистика, а такодје и специјалне области примењене информатике тзв. дата-мининг. Од инжињерских грана заступљена је мехатроника, електроника, као и теорија управљања. Медју присутним излагаčима су и аутори више књига код светски признатих издаваčа науčне литературе, као и аутори бројних науčних čланака у водеćим čасописима.

27. јул од 9:00 čасова у просторији 212 (ИИ спрат)