Visoka tehnička škola strukovnih studija

Workshop on Brain Theory, Complex Systems and Robotics

Na Visokoj Tehničkoj Školi u Subotici stručnjaci iz Japana, Madjarske i Srbije su se okupili da razmene ideje vezane za teorijska i praktičcna pitanja iz oblasti teorije kompleksnih sistema, dinamike mozga i robotike. Priroda sastanka i izlaganja je izrazito multidisciplinarna, kako po pristupu tako i po stručnim profilima izlagača, koji pokrivaju oblasti tehničkih nauka, matematike, fizike, informatike i neurobiologije.

Metodološki spektar izlaganja pokriva više oblasti iz neurobiologije, od matematičkih disciplina zastupljena je teorija dinamičkih sistema, teorija grafova, teorija verovatnoće i statistika, a takodje i specijalne oblasti primenjene informatike tzv. data-mining. Od inžinjerskih grana zastupljena je mehatronika, elektronika, kao i teorija upravljanja. Medju prisutnim izlagačima su i autori više knjiga kod svetski priznatih izdavača naučne literature, kao i autori brojnih naučnih članaka u vodećim časopisima.

27. jul od 9:00 časova u prostoriji 212 (II sprat)