A Makovecz cserediák program

"A Makovecz cserediák program idei célvárosa Nagyvárad, Románia volt, a vendéglátó intézmény pedig a Partium Keresztény Egyetem. Ezzel az utazással lehetőségünk volt megismerni milyen az élet Nagyváradon. A házigazdák rendkívüli odaadással és törődéssel fogadták a kis csoportunkat. Az ott töltött idő tele volt érdekes szakmai programokkal, amelyekkel közelebb érezhettük magunkat a városhoz és annak szépségéhez. Bepillantást nyerhettünk Románia film fesztiváljába, az egyetemi életbe, a hallgatói közösségbe és a nagyváradi magyar közösség életébe. Mivel előzőleg a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola látta vendégül a nagyváradi egyetemisták csapatát, hihetetlen élmény volt látni, ahogy a két hallgatói csoport milyen könnyen összehangolódott. Ez egy felejthetetlen élmény volt számunkra és csak ajánlani tudjuk a többi hallgatónak, hogy használják ki a mobilitás alkalmakat és vegyenek részt a csereprogramokban. "