Маковецз међународна размена студената

Студенти Високе техничке школе струковних студија су учествовали на међународној размени студената. Следе њихови утисци са студентског путовања:

"Циљна дестинација овогодишње размене студената у оквиру програма Маковецз је био град Орадеа у Румунији, а домаћин је била институција Партиум Цхристиан Университy.

На овом путовању, имали смо прилику да упознамо какав је живот у овом граду. Домац́ини су нашу малу групу срдачно дочекали и посветили нам изузетну пажњу. Имали смо пуно занимљивих стручних програма који су нам омогуц́или да упознамо град и његове лепоте. Посетили смо румунски филмски фестивал, упознали универзитетски живот и студентску заједницу. Пошто је група студената са Партиум универзитета већ била гост на ВТШ, где смо се ми, студенти на размени, дружили, било је невероватно искуство видети како су се две групе студената тако добро снашле и слагале. За нас је то било незаборавно искуство и студентима препоручујем да учествују у програмима размене студената."